NOE Master zrobimy wszystko w Twoim domu lub mieszkaniu
Noe Master realizacja programu "Ciepłe Mieszkanie" wypełnianie i składanie wniosków ZROBIMY WSZYSTKO W TWOIM DOMU i MIESZKANIU  Noe Master program "Czyste Powietrze" wypełnianie i składanie wniosków
USŁUGI HYDRAULICZNE
tel. 535 830 321
mail: poczta@noemaster.pl

ŁAZIENKA TWOICH MARZEŃ

PROFESJONALNE KOMPLEKSOWE INSTALACJE ELEKTRYCZNE W TWOIM DOMU
z 5-letnią GWARANCJĄ

SKLEP     ALLEGRO     O nas     Praca     Kontakt

USŁUGI:

ELEKTRYCZNE    POMIARY ELEKTRYCZNE    HYDRAULICZNE    OGRZEWANIE
REMONTY     SUCHA ZABUDOWA     GLAZURA PŁYTKI     PODŁOGI   
OKNA    ROLETY    MOSKITIERY    DRZWI    OGRODZENIE    BRAMY

USŁUGI HYDRAULICZNE

- INSTALACJE WODNO-KANALIZACYJNE

- INSTALACJE CENTRALNEGO OGRZEWANIA

- OGRZEWANIE PODŁOGOWE

 

INSTALACJE CENTRALNEGO OGRZEWANIA

Centralne ogrzewanie to powszechnie stosowana metoda na ogrzewanie budynków. Polega na wytwarzaniu ciepła w jednym miejscu, które jest rozprowadzane po instalacji będącej odbiornikiem ciepła we wnętrzach. 

Jeśli szukasz firmy, która wykona dla Ciebie instalację grzewczą, skorzystaj z naszych usług.

Koszt kompletnej instalacji centralnego ogrzewania w kotłowni to dość odczuwalny wydatek, nad którym warto się dokładnie zastanowić. Zaleca się inwestycje w wysokiej jakości piece CO oraz nowoczesne grzejniki i akcesoria dodatkowe. Pamiętajmy, że jakość centralnego ogrzewania w dużej mierze odpowiada za późniejsze koszty eksploatacji budynku. Zatem warto krok po kroku sporządzić dobry projekt i wybrać metodę ogrzewania, która zaspokoi wszystkie nasze oczekiwania. Nie można też zapominać o zakończeniu instalacji - tu często polecane jest ogrzewanie podłogowe.

Wielkość budynku ma kluczowe znaczenie. To od niej zależy koszt instalacji CO oraz wybór konkretnej metody ogrzewania. Mniejszy dom możemy zaopatrzyć w kominek z płaszczem wodnym. Jednak w domach o powierzchniach powyżej 150 m2 takie rozwiązanie nie będzie wystarczające. Załóżmy, że nasz dom składa się z piwnicy, parteru i poddasza użytkowego. Ogrzewane będą dwie kondygnacje. Każda z nich ma powierzchnię 80 m2. Zatem całkowita powierzchnia do ogrzania wyniesie 160 m2. Jest to dość ważna informacja, bowiem to od niej zależy wybór pieca oraz koszt instalacji rur grzewczych.

Najpopularniejszym rozwiązaniem jest pozyskiwanie ciepła metodą pośrednią – poprzez tradycyjne grzejniki. Wodny system grzewczy pozwala na efektywne, promieniujące dogrzanie niemal każdego budynku. Większość osób do ogrzewania używa gazu (jeżeli dom jest podłączony do miejskiej sieci gazowej), lub paliwa stałego - takiego jak węgiel, eko-groszek, olej opałowy lub drewno. Nasz dom zapatrzymy w wydajny piec gazowy (LPG). Instalacje gazowe należą do najbardziej komfortowych, nie wymagają regularnej kontroli ani dokładania opału. Ich kolejną zaletą jest dość atrakcyjna cena kompletnej instalacji grzewczej oraz w miarę stabilna cena gazu. Nie obejdzie się jednak bez montażu sieci gazowej. Warto również rozważyć wykorzystanie elektrycznych pieców centralnego ogrzewania przy których znaczące są niższe ceny przygotowania projektów i zezwoleń i całej inwestycji. Ciekawie z punktu kosztów inwestycyjnych przedstawia się ogrzewanie elektryczne podłogowe.

Instalacja centralnego ogrzewania to jedna z podstawowych instalacji w każdym domu. Możliwości jest wiele. W zależności od rodzaju paliwa oraz elementów systemu wyróżnia się różne typy podłączenia.

Instalacja grawitacyjna centralnego ogrzewania

Zasada działania ogrzewania grawitacyjnego polega na wykorzystaniu zjawiska zmiany gęstości wody wywołanej zmianą jej temperatury. Wykonuje się je z rozdziałem górnym lub dolnym.

Ogrzewanie z rozdziałem dolnym jest instalacją rozprowadzającą ciepłą wodę z poziomu piwnicy. W przypadku ogrzewania z rozdziałem górnym ciepła woda doprowadzona jest do poddasza i dalej instalacją rozprowadzona do reszty pomieszczeń. Ogrzewanie grawitacyjne sprawdzi się w budynkach, w których pozioma odległość od źródła ciepła do najdalszego pionu nie przekracza 25 m, a różnica wysokości pomiędzy źródłem ciepła i najniżej położonym grzejnikiem wynosi co najmniej 2 m.

Instalacja pompowa centralnego ogrzewania

W tego typu instalacji przepływ wody wymusza pompa obiegowa, która pokonuje opór przepływu wody w instalacji zwiększając swobodę rozprowadzenia całej instalacji. Dodatkowo średnice przewodów mogą być mniejsze niż w typie grawitacyjnym, a mniejsza bezwładność cieplna daje możliwość montażu grzejnika poniżej kotła centralnego ogrzewania. Szybszy jest również rozruch instalacji. W zależności od rodzaju kotła wyróżnia się instalację otwartego oraz zamkniętego systemu spalania.

Instalacje ogrzewania płaszczyznowego

Instalacja ogrzewania płaszczyznowego opiera się na spiralach grzejnych w odpowiednio zaprojektowanych przegrodach i układach. W zależności od usytuowania płaszczyzny grzejnej rozróżniamy ogrzewanie podłogowe, ścienne, sufitowe.


Równocześnie podczas wykonywania instalacji wodno kanalizacyjnej możemy wykonać instalację elektryczną co umożliwia na wykonanie kompleksowo wszystkich instalacji całej nieruchomości przez jednego wykonawcę co pozwoli na oszczędności czasu i wydanych pieniędzy.

Zadzwoń po ofertę wykonania instalacji C.O. tel. 535 830 321

 

Rejon na którym wykonujemy usługi hydrauliczne:

LEŚNALUBAŃOLSZYNAPLATERÓWKASIEKIERCZYN,   ŚWIERADÓW ZDRÓJ,
BOLESŁAWIECGROMADKANOWOGRODZIECOSIECZNICAWARTA BOLESŁAWIECKA,
GRYFÓW ŚLĄSKILUBOMIERZLWÓWEK ŚLĄSKIMIRSKWLEŃ,
BOGATYNIAPIEŃSKSULIKÓWWĘGLINIECZAWIDÓWZGORZELEC,
JELENIA GÓRA, PIECHOWICE, SZKLARSKA PORĘBA, KARPACZ, KOWARY,
JANOWICE WIELKIE, JEŻÓW SUDECKI, MYSŁAKOWICE, PODGÓRZYN, STARA KAMIENICA